V četrtek, 23. 5. 2024, je potekal zaključek literarnega natečaja z naslovom “Ko izgubiš vse”, ki ga je razpisala Knjižnica Josipa Vošnjaka Slovenska Bistrica. Natečaj je bil namenjen še neuveljavljenim piscem, starim najmanj 17 let. Vključeval je tri kategorije: izvirno kratko zgodbo, pesem in zgodbo za otroke.

Strokovna komisija, v kateri sem sodelovala, je pri izboru upoštevala kreativnost, slog, jezik, vsebino, inovativnost, sporočilnost in splošni vtis. Zmagovalci so prejeli knjižne nagrade in darilne bone, avtor najboljšega besedila pa bralnik. Vsi sodelujoči so prejeli simbolična darila, vsa besedila pa so bila objavljena v publikaciji ob koncu natečaja.

Iz Srednje šole Slovenska Bistrica sta sodelovala dva dijaka. To sta Sergeja Vogrinec iz 4. b s pesmijo Ko izgubiš vse in Blaž Brumec iz 3. č s kratko zgodbo za odrasle z naslovom Zakaj?

Naslovnico zbornika krasi fotografija dijakinje Ive Plavec, 3. b, njene fotografije pa lahko najdete tudi med poglavji zbornika.

Sodelujočim dijakom čestitam!

Zbornik besedil je že na voljo v šolski knjižnici.

Prijetno branje vam želim.

Alenka Ajd Bratkovič