V petek, 27. 1. 2017 bo v dvorani Tabor v Mariboru potekal Karierni sejem – sejem poklicev. Na njem bodo mladi spoznali posamezne poklice, se morda znebili predsodkov do posameznih poklicev  v gospodarstvu in se hkrati seznanili s potencialnimi delodajalci in možnostmi prvih zaposlitev ali opravljanja praks.   Prav tako se bodo lahko dijaki srednjih šol seznanili z možnosti posameznih študijskih programov na posameznih fakultetah Univerze v Mariboru.

Namen sejma je prispevati k večji motivaciji mladih za posamezne tehniške poklice, ki so nujno potrebni v gospodarstvu, in omogočajo lažji prehod na trg delovne sile.

Obisk bo organiziran v petek, 27. 1. 2017, z odhodom predvidoma ob 13.30. Avtobusni prevoz za prijavljene dijake bo organizirala in plačala šola. Prijave na Karierni sejem zbiramo do petka, 20. 1. 2017 pri Ireni Wozniak, profesorici psihologije.

Irena Wozniak