»Z vsakim novim jezikom, ki ga govoriš, živiš novo življenje. Če govoriš samo en jezik, živiš samo enkrat.« Češki pregovor je eden od sloganov evropskega dneva jezikov, ki se vsako leto odvija 26. septembra.

Kot še mnoge druge srednje šole ga bomo tudi letos obeležili v sodelovanju z informacijsko točko Evropske unije Europe Direct Maribor na bistriških ulicah. Ponovno bomo predstavljali vse tri jezike, ki se jih učimo na naši šoli: angleščino, nemščino in španščino.

Vse prijavljene dijakinje in dijake vabimo v ponedeljek, 26. septembra, ob 10.50 v učilnico 101, kjer vam bodo na kratko predstavili projekt in kjer boste dobili podrobnejša navodila ter majice. Ne pozabite na soglasja. Projekt bo trajal tri šolske ure in bo zaključen okoli 13. ure.

Maja Kodrič Crnjakovič, profesorica španskega jezika, Nataša Gumilar Papotnik, profesorica angleškega jezika, in Mateja Lešnik, profesorica nemškega jezika